Zaľúbená Štiavnica

lukasvazan

Asi nikoho neprekvapím, keď poviem, že som si za ten čas čo fotím svadby všimol, že každý pár sa na svoj veľký deň teší. Ľubka s Ivanom sa tešili ešte o kúsok viac ako to býva zvykom, to mi bolo jasné už počas videohovoru v týždni pred svadbou.

Ich svadobný deň pre mňa začínal v Tatrách, kde som spal po fotení eventu. Ráno pri káve som si pozrel predpoveď počasia a na chvíľu som sa zahľadel na hory napol skryté za oblakmi. Celý deň malo pršať. Cestou do Banskej Štiavnice som skoro zodral stierače ale aspoň mi dážď umyl auto. Príchod do Štiavnice bol presne podľa scenára, ktorý ma pri svadbách drží už niekoľko rokov. Ženích s nevestou boli vysmiati, dobrá nálada bola cítiť vo vzduchu na päťdesiat metrov a hneď na úvod dialóg, ako keby sme sa poznali už 10 rokov.

Popri pití kávy sme stihli nafotiť prípravy a oliekanie v Penzióne na kopci a vyrazili sme do Botanickej záhrady, po ceste stále pršalo. Pod mohutnými stromami sme ale v kľude mohli fotiť. Záverom fotenia sme sa prešli po ikonickej Ružovej ulici, kde nám už doprialo slnko. Na obrad do Kostola v meste sme sa odviezli turistickým vláčikom, palec hore 🙂 naozaj originálny odvoz, ktorý vyčaril úsmev všetkým svadobným hosťom a zjednodušil presun na obrad a späť. Po obrade sme stihli ešte fotenie v Banke lásky, ktoré som si veľmi užil, kedže mám rád na fotkách symetriu a v inetriéroch fotím portréty pomenej. Skok na kopec pod Kalváriou a späť k hosťom do penziónu.

Prvý tanec a celkovo nálada na hostine medzi asi patnástimi najbližšimi bola ako na svadbe kde je 100 hostí. Tu som si znovu uvedomil jednu vec. Frázu „Všetko je o ľudoch.“ pozná každý. Na svadbách to podľa mňa platí snáď trojnásobne. Pokiaľ si chcete svoj svadobný deň užiť, je jedno či svieti slnko alebo prší, je jedno koľko meškáte, takisto by vám malo byť jedno, že štyri krát za deň parkujete v zákaze zastavenia. Vaša nálada a nálada ľudí okolo vás určí smer vášho svadobného dňa. Presne taký akým ho spravia ľudia ostane v pamäti a na fotkách.

Ľubka, Ivko, ďakujem ešte raz za zážitok prezlečený za pracovný deň ❤️